Plecy
2016.02.02 Finał Koszykówki

W Rolniku lubią BRĄZ

Finałowe starcia w koszykówkę – Mistrzostwa Miasta Leszna.

2 lutego 2016r. w hali Trapez odbyły się finałowe rozgrywki w koszykówkę. Po wcześniejszych eliminacjach wyłonione zostały 3 najlepsze drużyny a były to: Zespół Szkół Ekonomicznych, ILO oraz nasi uczniowie czyli Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych. Naszą drużynę reprezentowali: Glapiak Dominik IZSZ, Pieniężny Mateusz, Brodziak Mateusz, Biedrzyński Mateusz, Tomelka Ryszard wszyscy IIITB, Krauze Adrian IITB, Bartkowiak Hubert IITB, Dopierała Miłosz ITB, Kęsik Miłosz ITB. Pierwszy mecz …

grali nasi rywale i po zaciętej walce ZSE okazał się lepszy od ILO i mecz zakończył się wynikiem 39:31. W drugim meczu nasi uczniowie zmierzyli się z kolegami z Ekonomika i po słabszych pierwszych dwóch kwartach nie udało się odrobić wyniku i ostatecznie mecz zakończył się wygraną ZSE 47:26. Po tym meczu było już pewne iż wygrana w całym turnieju powędruje do ZSE. Naszym uczniom pozostał mecz o II miejsce z ILO, jednak mecz ten od początku nie układał się po naszej myśli i zakończył się wygraną kolegów z ILO 60:17. Ostatecznie nasza drużyna zajęła w Mistrzostwach Miasta Leszna w koszykówce III miejsce. Chłopakom należą się podziękowania za walkę do końca oraz serdeczne GRATULACJE!!!.

Opiekun
mgr Grobelny Jędrzej

2016.02.02 Finał Koszykówki 22016.02.02 Finał Koszykówki 3

Zmagania finałowe poprzedziły eliminacje, które odbyły się przed feriami, oto relacja z turnieju męskiego i żeńskiego

Międzyszkolne Rozgrywki w Koszykówkę!!!

12 stycznia 2016r. odbyły się na Hali w Zaborowie międzyszkolne rozgrywki w koszykówkę. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, dziewczyn oraz chłopaków. Turniej rozpoczął się od spotkań dziewczyn które grały w następującym składzie: Spiralska Anna, Zdziebkowska Weronika, Matyaszczyk Kinga, Wolna Luiza, Maj Weronika, Popielas Wiktoria, Wlekła Viktoria, Przewoźna Magdalena, Cieślak Patrycja, Kamieniarz Aniela. Nasza drużyna pierwszy mecz rozegrała z koleżankami z IILO, po zaciętej I kwarcie nieznacznie prowadziły dziewczyny z IILO, które z każda następną kwartą powiększały przewagę i ostatecznie wygrały z naszymi dziewczynami 38:18. Drugi mecz rozegrały uczennice IILO z Zespołem Szkół Ekonomicznych. Dziewczyny z „ekonomika” nie dały szans koleżankom z IILO i wygrały 54:7. W ostatnim meczu nasze koszykarki zmierzyły się z drużyna z ZSE, który niestety zakończył się porażka naszych zawodniczek 13: 53. Do finałowej fazy turnieju awansowały koleżanki z ZSE.

2016.02.02 Koszykówki dziewcząt

Po zakończeniu rozgrywek dziewczyn do boju ruszyły drużyny chłopaków. W naszej grupie znajdowały się zespoły z IIILO oraz Liceum Prywatnego. Nasza drużyna w składzie: Brodziak Mateusz, Pieniężny Mateusz, Krauze Adrian, Bartkowiak Hubert, Kęsik Miłosz, Dopierała Miłosz, Dudkowiak Marcin, Glapiak Dominik, Tomelka Ryszard, Rydian Patryk, rozegrała pierwszy mecz z kolegami z Liceum Prywatnego. Mecz od początku spotkania toczył się pod dyktando naszych chłopaków, który ostatecznie zakończył się wynikiem 43:2. W drugim spotkaniu drużyna IIILO wygrała z Liceum Prywatnym 42:13. W ostatnim meczu który decydował o awansie do finału rozgrywek nasi uczniowie zmierzyli się z IIILO. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, na boisku trwała zacięta walka. W ostatniej kwarcie spotkania nasi uczniowie dobrą pracą w obronie wyszli na prowadzenie którego nie oddali już do końca spotkania i wygrali 31:25. Dzięki tej wygranej awansowaliśmy do finału rozgrywek, które odbędą się 2.02.2016r. w hali Trapez. Dziewczynom oraz chłopakom biorącym udział w turnieju bardzo dziękujemy.