Plecy

Sukces maturzystów z IV TR

Uczniowie IV klasy Technikum w zawodzie technik rolnik, Tomasz Maćkowiak i Jakub Maciejczak reprezentujący zespół „TR Leszno”, zajęli 17 miejsce w eliminacjach VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. Tym samym awansowali do finałowej dwudziestki spośród 278 startujących zespołów. Podczas testu eliminacyjnego zdobyli 26 na 30 możliwych punktów, przy czym zwycięski zespół zdobył tych punktów 28. To pokazuje jak zacięta i wyrównana była rywalizacja, a główną rolę, poza wiedzą merytoryczną, odgrywała szybkość rozwiązania zadań.
Wielki finał Mistrzostw Polski z udziałem naszych uczniów odbędzie się 29 marca br. w Poznaniu podczas targów Poznań Motor Show 2019.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!
Opracowanie: Krzysztof Rogala