Plecy

Zmagania z koszykówką

Międzyszkolne Rozgrywki w Koszykówkę !!!

16 i 17 stycznia 2017r. odbyły się na Sali gimnastycznej ILO w Lesznie międzyszkolne rozgrywki w koszykówkę. Naszą szkołę reprezentowały drużyny, dziewczyn oraz chłopaków. Turniej rozpoczął się od spotkań chłopaków w dniu 16.01.2017r. którzy do gry przystąpili w następującym składzie: Brodziak Mateusz, Pieniężny Mateusz, Bartkowiak Hubert, Kęsik Miłosz, Dopierała Miłosz, Jonio Michał, Szczucki Mateusz, Glapiak Dominik, Tomelka Ryszard, Rydian Patryk. W naszej grupie znajdowały się zespoły ILO, ZSE-T, ZS nr.4. Nasza drużyna rozegrała pierwszy mecz z kolegami z ILO.

Pierwsze dwie kwarty były dość wyrównane jednak w dalszych minutach koledzy z popularnej „jedynki” zaczęli budować przewagę której nie oddali do końca i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 40:27 dla gospodarzy z ILO. W kolejnym meczu nasi uczniowie stanęli do rywalizacji z kolegami ze szkoły nr.4. Pomimo dzielnej postawy naszych uczniów mecz zakończył się porażką a końcowy wynik to 41:20 dla Zespołu Szkół nr.4. W ostatnim meczu w nasi uczniowie rozegrali mecz z ZSE-T. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane jednak dzięki walecznej postawie naszych zawodników mecz zakończyliśmy wygraną 33:30, jednak w całym turnieju zajęliśmy 3 miejsce w grupie i nie awansowaliśmy do finałów.

W dniu 17.01.2017r. do walki o awans do finałów ruszyła żeńska drużyna naszej szkoły w składzie: Spiralska Anna, Zdziebkowska Weronika, Wolna Luiza, Maj Weronika, Popielas Wiktoria, Wlekła Viktoria, Cieślak Patrycja, Pełczyk Maria. Nasza drużyna pierwszy mecz rozegrała z koleżankami z ILO, po zaciętej I kwarcie nieznacznie prowadziły dziewczyny z ILO, które z każda następną kwartą powiększały przewagę i ostatecznie wygrały z naszymi dziewczynami 37:15. W drugim meczu nasze dziewczyny zmierzyły się z koleżankami z ZS nr.4. Niestety mecz nie układał się od początku po naszej myśli i ostatecznie zakończył się porażką naszych koszykarek 55:17.
Za udział w turnieju zarówno dziewczynom jak i chłopakom, oraz dzielną walkę na parkiecie serdecznie dziękujemy.