100 lecie ZSR-B

Jedną z inicjatyw szkolnej społeczności promujących 100 lat istnienia Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie było nawiązanie współpracy z Lasami Państwowymi Nadleśnictwo Karczma Borowa. Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z leśniczym Romanem Fischerem na terenie Nadleśnictwa Karczma Borowa posadzili 100 sadzonek brzozy upamiętniając w ten sposób każdy rok istnienia leszczyńskiego „Rolnika”. Lasy i drzewa są niezwykłym symbolem, który trwa przez pokolenia łącząc przeszłość z teraźniejszością.

Oprac. Szkolne Koło Wolontariatu

stusz1901stusz1902stusz1903stusz1904

krew1903Dzień 22 października 2020 rok to wyjątkowy czas dla naszej szkolnej społeczności, już po raz 16 w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie odbyła się zbiórka krwi, w której aktywnie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji szkoły.
Tegoroczna zbiórka krwi została przeprowadzona w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych”. Podczas 4 najbliższych akcji (październik 2019, styczeń 2020, kwiecień 2020 oraz wrzesień 2020 postaramy się zebrać 100 litrów krwi dla uczczenia 100-lecia istnienia szkoły. Już dziś zapraszamy wszystkich przyjaciół oraz sympatyków leszczyńskiego „Rolnika” do wspólnego świętowania naszych pierwszych, setnych urodzin w dniu 26 września 2020 r.
Już od 9 rano uczestnicy stawili się w sali gimnastycznej, oczekiwało na nich pięć specjalnie rozstawionych stanowisk oraz pogodna atmosfera personelu medycznego.
Zarejestrowano 56 osób, z czego krew oddało 51 uczniów, nauczycieli pracowników administracji. Zebrano 23 litry krwi. Jako szkoła zachęcamy także do zostania świadomym dawcą szpiku, a pomagają w tym regularne spotkania z Drużyną Szpiku. Dziś do rejestru dawców szpiku zarejestrowano 9 osób. Kolejną akcje Zespół Szkół Rolniczo -Budowlanych planuje w styczniu 2020 roku.
Wszystkim oddającym serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Organizatorem akcji był Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie

 

krew1901krew1902

Drodzy Absolwenci

W imieniu społeczności Zespołu Szkół Rolniczo – Budowlanych im. Synów Pułku w Lesznie mam przyjemność poinformować, że we wrześniu 2020 roku przypada

100 lat działalności naszej Szkoły.

Już dziś serdecznie zapraszam na

Zjazd Absolwentów, który odbędzie się 26 września 2020 roku.

Słowa te kieruję do wszystkich osób, które utożsamiają się ze Szkołą zwyczajowo, w Lesznie i regionie, nazywaną Rolnikiem: absolwentów i pracowników różnych typów szkół w szkole bazowej w Lesznie oraz szkół środowiskowych, które funkcjonowały do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Tradycje Szkoły zapoczątkowała Szkoła Rolnicza w Lesznie Wlkp. powołana przez Wielkopolską Izbę Rolniczą w Poznaniu w 1920 roku. Na przestrzeni lat mury Szkoły opuścili absolwenci różnorodnych zawodów i specjalności. Przez wszystkie lata działalności Szkoła dbała o wysoki poziom przygotowania zawodowego i wychowania młodzieży.

Jednocześnie zwracam się do absolwentów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi różnych typów szkół, które wchodziły w skład dawnego Zespołu Szkół Budowlanych w Lesznie.

Początek historii ZSB datuje się od 1922 roku tj. od momentu powstania Państwowej Szkoły Budownictwa w Lesznie.

Od 2002 roku jesteśmy razem i tworzymy Zespół Szkół Rolniczo – Budowlanych. Dawna Budowlanka pisała swoją historię i Jej w obchodach jubileuszowych nie można pominąć. Dziś Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych nawiązuje do Jej szczytnych tradycji, kontynuuje Jej historię i dokonania.

Szkolnictwo rolnicze i budowlane w Lesznie ma wspólne korzenie i wywodzi się z powstałej w 1912 roku Szkoły Przemysłowo-Handlowej w Lesznie.

Obchody jubileuszowe będą okazją zawiązywania wzajemnych więzi między Absolwentami Szkoły. Dla wszystkich, którzy utożsamiają się z sylwetką i postawą życiową Absolwenta Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych jubileusz będzie także okazją do wspomnień i refleksji.

Z wyrazami szacunku

mgr inż. Kamilla Sprengel

Dyrektor ZSR-B w Lesznie

 

 

dziennik vulcan
moodle
   
  100lecie loga
  100 L
 

logo stowarzyszenia BNP PARIBAS Bank Polska S.A

18 2030 0045 1110 0000 0421 9960

   
dokumenty szkole
   bip
  STREFA
  GDPR
   facebook ZSR-B
  opieka zdrowotna
  L a Razem na Swieta

Nasz adres

ul. 1 Maja 1,
64-100 Leszno
Telefon: +48 65 529 94 30
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak do nas dojechać?

Początek strony